Lütfen Bekleyin...
OGB Project

OGB Project, Nisan 2021 tarihinde Selim Keçeli tarafından oluşturulmuş gönüllülük esaslı online katılım gerektiren bir proje, topluluk organizasyonudur. OGB Project topluluk organizasyonu 100 ülkede 450 sosyal girişimin küresel bir hareketi olan We Make Change tarafından desteklenmektedir ve bu küresel hareketin bir üyesidir. We Make Change ağına üyeliğimiz, küresel bir etki sunmamıza izin vermektedir. We Make Change, 30.000'nin üzerinde gönüllüsü ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'ne yönelik çalışan sosyal girişim ve sivil toplum örgütleri bir araya getirmeyi, dünyada sürdürülebilir kalkınmaya yönelik çalışmayı hedefler. We Make Change üyeliğimiz dünyanın her yerinde gönüllülük esaslı çalışmalar yapabilmeyi ve dünyanın her yerinden gönüllü çalışanlarımız olmasını sağlamaktadır. OGB Project temelde dört alan üzerine çalışma faaliyetleri yürütmektedir. Bunlar, özel eğitim ve özel gereksinimli bireyler üzerine düzenlenen online seminer çalışmaları, özel gereksinimli bireyler ve aileleri için ücretsiz psikososyal destek hizmeti çalışmaları, özel gereksinimli bireyler ve aileleri, eğitim kurumları için yardım kampanyaları düzenleme ya da var olan yardım kampanyalarını destekleme çalışmaları ve özel eğitim alanı- özel gereksinimli bireyler üzerine yapılan akademik çalışmalardır. OGB Project, Birleşmiş Milletlerin kaliteli eğitim, yoksulluk karşıtlığı, iyi sağlık ve esenlik, cinsiyet eşitliği, azaltılmış eşitsizlikler-barış, adalet ve güçlü kurumlar, hedefler için güçlü ortaklıklar başlıklı sürdürülebilir kalkınma hedeflerini destekleyen, özel gereksinimli bireyleri ve ailelerini konu edinen farkındalık temalı, gönüllülük ilkesine dayanan bir projedir. Amacımız toplumu yetersizlik grupları hakkında bilgilendirmek ve özel gereksinimli bireylere yardımcı olmaktır. Bu doğrultuda online içerikler oluşturup aile seminerleri düzenliyor, araştırma faaliyetleri yürütüyoruz. Ayrıca OGB Project özel eğitim alanı üzerinde var olan yanlış bilgilerin giderilmesini de amaçlamaktadır. OGB Project topluluk organizasyonu özel eğitime önem vermektedir çünkü özel eğitim olmadan çağdaş eğitim de olmaz!

MALİ RAPOR

HİSSEDAR LİSTESİ

YÖNETİM KURULU ÜYE LİSTESİ

ÇALIŞAN LİSTESİ

BAĞIMSIZ DENETİM RAPORU

SOSYAL ETKİ RAPORU

FAALİYET MODELİ

Eğitimde Bütünleştirme ve Bilimsel Dayanaklı Uygulamalar İçin, Dünyada ve Türkiye'de bütünleştirme çalışmalarının yaygınlaşması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye'de kaynaştırma eğitiminden bütünleştirme eğitimine kademeli ve hızlı bir şekilde geçilmesi gerektiğine inanıyoruz. Eğitimde etkili sonuçlar alabilmek için bilimsel dayanaklı uygulamaların kullanılması gerektiğine inanıyoruz. Erken müdahalenin yetersizlik alanlarında var olan problemlerin giderilmesi için ön koşul ve şart niteliği taşıdığına inanıyoruz. Nesnel, tarafsız ve bilimsel bilginin önemine inanıyoruz. Aile eğitiminin özel eğitim ve temel eğitim alanlarında var olan eksikliklerin, yanlışların giderilmesinde ön koşul ve şart niteliği taşıdığına inanıyoruz. Araştırma çalışmalarının program geliştirme, eğitimde uygun yöntem, teknik strateji geliştirmede, kullanmada ön koşul ve şart niteliği taşıdığına inanıyoruz. Tüm özel gereksinimli bireylerin ve dezavantajlı bireylerin eğitim, sağlık, hukuk ve diğer toplumsal haklarından yararlanmaları gerektiğine inanıyoruz. Özel eğitimin olmadan çağdaş eğitimin de olmayacağına inanıyoruz! Eşit bir dünya için eşit fırsatların olması gerektiğine inanıyoruz!

RESMİ ÜNVANI

OGB Project

KURULUŞ YILI

2021

FAALİYET ALANI

Eğitim

FAYDALANICILAR

Çocuk, Aile, Bölgesel, Kadın, Yaşlılar, Genç

HİZMET BÖLGELERİ

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Elâzığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkâri, Hatay, Isparta, Mersin, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Siirt, Sivas, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Kilis, Osmaniye

YETKİLİ BİLGİLERİ

Selim Keçeli
+90 552 844 07 92
[email protected]

İLETİŞİM BİLGİLERİ

-
+90 552 844 07 92
[email protected]
https://www.ogbproject.org/

YIL MADDİ DURAN VARLIKLAR NET SATIŞ TOPLAMI BRÜT SATIŞ KARI/ZARARI FAALİYET KARI/ZARARI NET SATIŞ ARTIŞ/AZALIŞ
2022 < 0 TL < 0 TL < 0 TL < 0 TL
GELİR FAZLASI POLİTİKASI

Gelir Fazlası Dağıtım Politikası OGB Project gerçekleştirdiği çalışmaların tamamını bireylere ve topluma ücretsiz olarak sunmaktadır. Yani yaptığımız çalışmalardan herhangi bir gelir elde etmiyoruz. Ancak OGB Project kapsamında gerçekleştirilmiş bir proje ya da çalışma için herhangi bir kurumdan, platformdan ya da şahıstan fon desteği alınırsa bu fon desteğinin yüzde 90’ı kurucu ve yönetici de dahil olmak üzere tüm çalışanlarımıza eşit bir miktarda dağıtılır. Desteğin yüzde 10’lik kısmı ise OGB Project kapsamında oluşturulmuş ürünlerin, akademik yayınların sosyal medyada ve farklı platformlarda reklamını yapmak suretiyle kullanılır. Not: Fon desteğinin tüm çalışanlarımıza eşit bir şekilde dağıtılması için gerekli ön koşul gönüllünün fon desteği alınacak çalışma içerisinde yer almasıdır. OGB Project gönüllüsü çalışma içerisinde yer almaz ise herhangi bir destekten yararlanamaz. OGB Project Gönüllülük Esaslı Bir Sosyal Projedir. Çalışanlarımızın Tamamı Gönüllüdür.

MAAŞ POLİTİKASI

YOK