Global Wellness Day
Global Wellness Day 2017'de İyilik Çarkı ilk kez döndü!
100 ülkede 4000'den fazla noktada kutlanan Global Wellnessday (GWD - Dünya İyi Yaşam Günü), ülkemizde de 10 Haziran 2017'de KüçükÇiftlik Parkı'nda kutlandı. Yağmurlu havaya rağmen yoğun katılımın olduğu etkinlikte, Açık Açık Platformu olarak biz de yerimizi aldık.

Global Wellness Day - Dünya İyi Yaşam Günü Nedir?

2012 yılında dünyada iyi yaşamaya adanmış "ilk" gün olarak Türkiye'de kutlanmaya başlayıp 5 yıl içerisinde dünya genelinde kabul gören GWD, herkesi bir gün bile olsa "Nasıl daha sağlıklı ve iyi yaşarım?" düşüncesine yönlendirmeyi, bireylerden başlayarak toplumu "iyi yaşam" konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

İyilik Çarkı - Katlanarak Çoğalan İyilik

GWD'nin 7 adımlık manifestosu, eğlenceli görevler ve süpriz hediyelerle kurguladığımız İyilik Çarkı ile Açık Açık Platformu ve üye sivil toplum kuruluşlarını (STK) yüzlerce kişi ile buluşturduk.

Çarkı çeviren her katılımcı, kendisi için bir iyilik yapmaya Açık Açık söz verdi. Verilen her söz için de BKM Express, katılımcıların seçtiği platform üyesi 30 farklı STK'ya bağış yaptı. İyilik Çarkı döndükçe iyilik katlanarak çoğaldı...

Bizi davet ettikleri için GWD ekibine, destekleri için BKM Express, New Balance ve Juico'ya tekrar teşekkür ederiz.

Deniz'in gözünden GWD...