Açık Açık Davet!
Şeffaflık, hesap verebilirlik ve açık iletişim gibi kavramların daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için sivil alandaki kurumlarla iş birliğini geliştirmeye önem veriyor, bunu gerçekleştirmeye çalışırken de platform kullanıcılarının önerdiği ve platformda görmek istedikleri kurumlara ulaşmayı hedefliyoruz.
Okumaya Devam Et
10 Adımda Nasıl Bilinçli Bağışçı Olunur?

Bağış yapmak için birbirinden farklı motivasyonlarımız olsa da bağış yapmadan önce cevaplarını aradığımız sorular oldukça benzerdir.

Hangi alana bağış yapmalıyım? Kime/hangi kuruma bağış yapmalıyım? Bu kurum güvenilir mi? Yaptığım bağış ne için kullanılacak? İşe yarayacak mı?

Okumaya Devam Et
Bağış Çarpanı Metodu ve Kurumlara Faydası

Amerika'da 250 yıldır kullanılan bağış çarpanı ne zaman Türkiye'de kullanılacak?

Yurtdışında matching gift (bağışı katlamak, bağışı eşleştirmek) olarak adlandırılan bağış çarpanı, oldukça yaygın bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) yapılan bağışları ikiye katlaması mümkün.

Okumaya Devam Et
En Güzel Cevap, Hazır Cevap – Bağışçıların en beğendikleri cevaplar

Bireysel bağışçıdan bağış ve gönüllük desteği bekleyen bütün dernek ve vakıfların iletişim e-postalarının hazır olmasının faydalı olduğuna inanıyoruz. 2015 yılında Mayıs ayında yaptığımız Gizli Bağışçı araştırmasında Gizli Bağışçı’ya cevap veren bütün Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) cevaplarından bir derleme yaptık. Neler hoşumuza gitti, neler bizi heyecanlandırdı, neler bizi soğuttu. İşte hepsinin özeti.

Okumaya Devam Et
Global Wellness Day
Global Wellness Day 2017'de İyilik Çarkı ilk kez döndü!

100 ülkede 4000'den fazla noktada kutlanan Global Wellnessday (GWD - Dünya İyi Yaşam Günü), ülkemizde de 10 Haziran 2017'de KüçükÇiftlik Parkı'nda kutlandı. Yağmurlu havaya rağmen yoğun katılımın olduğu etkinlikte, Açık Açık Platformu olarak biz de yerimizi aldık.

Okumaya Devam Et