Açık Açık Davet!
Şeffaflık, hesap verebilirlik ve açık iletişim gibi kavramların daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için sivil alandaki kurumlarla iş birliğini geliştirmeye önem veriyoruz. Bunu gerçekleştirmek için de platform kullanıcılarının önerdiği ve platformda görmek istedikleri kurumlara ulaşmaya çalışıyoruz.
Okumaya Devam Et
10 Adımda Nasıl Bilinçli Bağışçı Olunur?

Bağış yapmak için birbirinden farklı motivasyonlarımız olsa da bağış yapmadan önce cevaplarını aradığımız sorular oldukça benzerdir.

Hangi alana bağış yapmalıyım? Nereye yardım yapabilirim? Bağış yapılabilecek güvenilir kurumlar hangileridir? Bu kurum güvenilir mi? Yaptığım bağış nereye gidiyor?

Okumaya Devam Et
İzin Almadan Yardım Toplama Hakkına Sahip Kurumlar

Kişiler ve kuruluşlar, yetkili makamdan izin almadan yardım toplayamazlar. Ancak kamu yararına çalışan dernek, kurum ve vakıflardan hangilerinin izin almadan yardım toplayabilecekleri, Cumhurbaşkanınca belirlenip ilan edilir. İzin almadan girişilen yardım toplama faaliyetleri güvenlik kuvvetlerince derhal menedilir ve sorumlular hakkında kovuşturma yapılır2.

Peki izin almadan yardım toplama hakkına sahip kuruluşlar hangileridir?

Okumaya Devam Et
Bağış Çarpanı Metodu ve Kurumlara Faydası

Amerika'da 250 yıldır kullanılan bağış çarpanı ne zaman Türkiye'de kullanılacak?

Yurtdışında matching gift (bağışı katlamak, bağışı eşleştirmek) olarak adlandırılan bağış çarpanı, oldukça yaygın bir uygulamadır. Bu uygulamayı kullanarak Sivil Toplum Kuruluşları'nın (STK) yapılan bağışları ikiye katlaması mümkün.

Okumaya Devam Et
Global Wellness Day
Global Wellness Day 2017'de İyilik Çarkı ilk kez döndü!

100 ülkede 4000'den fazla noktada kutlanan Global Wellnessday (GWD - Dünya İyi Yaşam Günü), ülkemizde de 10 Haziran 2017'de KüçükÇiftlik Parkı'nda kutlandı. Yağmurlu havaya rağmen yoğun katılımın olduğu etkinlikte, Açık Açık Platformu olarak biz de yerimizi aldık.

Okumaya Devam Et